Aktualności

Tęcza Tuchorza – Juna-Trans St. Oborzyska 2-4

• autor: udel, 2009-08-18 10:02
I runda Pucharu Polski w sezonie 2009/2010
16.08.2009 na stadionie w Tuchorzy Nasza drużyna rozegrała mecz pucharowy. Pogoda była nie do zniesienia, ale sprostaliśmy zadaniu i pokonaliśmy drużynę miejscowych 4:2.

Skład:
Kielich- Nowicki M., Kukuczka, Hasiński, Jankowski R. (46' Sobiech), Więcek, Józefiak, Rogacki, Nawrocki, Chudziński, Lajszner.

Jak stwierdziliśmy już w przerwie- tego meczu nie można było przegrać. Ze spokojem radziliśmy sobie z drużyną Tuchorzy. Dużo składnych akcji pozwoliło Nam zdobyć 4 bramki.
Od początku ruszyliśmy do przodu, choć gospodarze odpierali Nasze ataki i ich kontrataki też były dość groźne. Pierwszą bramkę dla Juny zdobył Więcek, który powrócił z dłuuuugich wakacji. Akcja przeprowadzona lewą stroną boiska, podanie Rogackiego wprost do nogi niepilnowanego Więcka, a ten uderzeniem z prawej nogi z 16 metrów w długi róg nie dał szans bramkarzowi Tęczy. W 30 minucie rzut wolny z dość dużej odległości wykonywał Lajszner, który 'huknął' w poprzeczkę. Wynik do przerwy 0-1.

W drugiej połowie padło aż 5 goli. na 0-2 podwyższył Chudziński przeprowadzając akcję sam na sam. Goście odpowiedzieli i już chwilę później po rzucie rożnym błąd Józefiaka doprowadził do zmniejszenia przewagi, 1-2. Kilkanaście minut później 'winowajca' Józefiak po podaniu Lajsznera trafił do siatki, 1-3.
Jak to w tym meczu tradycyjnie wyglądało goście odpowiedzieli przeprowadzając akcję środkiem i strzelając do bramki Kielicha z odległości 20 metrów zdobyli gola, 2-3. Na sam koniec gospodarzy dobił już drugi raz Józefiak, który ładnym uderzeniem z rzutu wolnego wycelował nad murem- piłka w siatce, 2-4.