Derby dla JUNY!

• autor: banita86, 2014-04-20 22:16

Olimpia Stary Lubosz- JUNA TRANS Stare Oborzyska 0-2 (0-0)

nowa-galeria-5463399.jpg nowa-galeria-5463400.jpg nowa-galeria-5463401.jpg

Olimpia Stary Lubosz- JUNA TRANS Stare Oborzyska 0-2 (0-0)

R. Jankowski 60'

J. Szymański 68'

Juna odnotowała ważne zwycięstwo w derbach gminy Kościan. Te spotkania zawsze cechują się specjalną otoczką, bowiem stosunek do siebie obu drużyn można porównać do Lech-Legia oczywiście na miarę ligi okręgowej. Mimo, iż Olimpia zajmowała przed spotkaniem ostatnią pozycję, piłkarze Juny nie mogli zlekceważyć przeciwnika. Pierwsza połowa potwierdziła, że mecz nie będzie łatwy, gdyż to Olimpia miała lepsze sytuacje do strzelenia bramki. Piłkarze gości całkowicie bez walki, grając pod wiatr nie stworzyli dogodnej sytuacji do objęcia prowadzenia i mogli dziękować Bogu, że nie stracili gola. W drugiej połowie Juna przystąpiła zmotywowana przez trenera P.Sołtysiaka, jednak to pierwsza mogła stracić bramkę. W 59 min. prostopadłą piłkę do gracza Olimpii posłał Dąbrowski i napastnik gospodarzy znalazł się sam na sam z Sobierajskim, lecz ten wyśmienicie interweniował na 20m. Po tej akcji od razu gracze Juny wyprowadzili kontratak i po podaniu P. Kwiatka, R. Jankowski znalazł się oko w oko z bramkarzem Olimpii, uderzył w bliższy słupek i to Juna objęła prowadzenie. Mecz toczył się w środku pola, z licznym rzutami wolnym dla Olimpii. W 68 min. Juna miała rzut rożny. Do piłki podszedł P. Kwiatek i wrzucił piłkę na dalszy słupek. Gracze ze Starych Oborzysk wykonali schemat niczym z książki i J. Szymański podwyższył prowadzenie z głowy, zamykając akcję. Gospodarze mieli jeszcze parę dogodnych sytuacji. Juna także mogła podwyższyć prowadzenie. Styl może pozostawiał wiele do życzenia, ale w takich meczach najbardziej liczą się 3 pkty!

Następny mecz Juna rozegra na własnym terenie, już w sobotę 26.04.2014 o godz 17.00

Skład Juny