Przegrana szansa.

• autor: banita86, 2014-05-12 18:45

JUNA TRANS Stare Oborzyska- Fenix Team Borowo 2-3 (1-1)

J.Szymański(rz.wolny) 25'

37' Wichtowski

57' Wichtowski

67' Lajszner(sam.)

M.Sołtysiak 85'

Juna miała szansę na drugie zwycięstwo z rzędu u siebie, lecz przegrała w meczu derbowym po zaciętym pojedynku z Fenixem Borowo. Gospodarze dali dwa prezenty gościom- tak krótko można podsumować to spotkanie. Juna zaczęła dobrze, ponieważ to ona pierwsza zdobyła bramkę. W 25 min. do rzutu wolnego podszedł etatowy egzekutor J. Szymański i z 25 metrów pokonał bezradnego bramkarza gości. Jednak już po 12 min. wyrównali piłkarze Fenixa. M.Sołtysiak popełnił fatalny błąd, miał piłkę przy nodze i długo się zastanawiał co z nią zrobić- za długo, ponieważ dopadł do niego Wichtowski, zabrał mu piłkę i w akcji sam na sam z Sobierajskim zdobył gola. W 44 min. wyśmienitą paradą popisał się Sobierajski i uchronił on gospodarzy przed utratą kolejnej bramki. W drugiej połowie gospodarze nie umieli sobie stworzyć dogodnej sytuacji do objęcia prowadzenia. W 57 min. goście objęli prowadzenie po tym jak Wichtowski minął bramkarza i z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. Po upływie 10 min. z rzutu rożnego piłka odbiła się od W.Lajsznera i wpadła do siatki po nogami zaskoczonego bramkarza gospodarzy i było już 1-3. Od tego momentu Juna rzuciła wszystkie siły do ataku. W 75 min. gospodarze nadziali się na kontrę, do prostopadłej piłki doszedł napastnik gości, minął Sobierajskiego na 16m i miał pustą bramkę... jednak nie trafił z 5 m do tzw. "pustaka". Bramkę kontaktową, odkupiając swoje winy zdobył M.Sołtysiak, który zamykał akcję i pięknie uderzył "angielkę". Junie pozostało 10 min. do wyrównania, jednak nie miała na tyle atutów żeby zdobyć jeszcze jedną bramkę. Z meczu można by rzec, że najsprawiedliwszy byłby remis, jednak piłkarze Juny nie mieli tyle szczęścia i nie zdobyli żadnego punktu na własnym terenie.

Na następne spotkanie Juna wybierze się w niedzielę 18.05.2014 do Ludwinowa, aby zmazać plamę po sobotniej porażce i zdobyć 3 pkt!

Skład Juny