Sobierajski broni karnego! Kwiatek ratuje 1 pkt!

• autor: banita86, 2014-06-08 22:06

Rydzyniak Rydzyna- JUNA TRANS Stare Oborzyska 1-1 (0-0)

70' ?

83' P.Kwiatek

W upalne popołudnie Junie przyszło rywalizować na wyjeździe na ciężkim terenie w Kłodzie z Rydzyniakiem Rydzyna. Zespół ten potrzebował punktów, ponieważ broni się przed spadkiem, dlatego już przed spotkaniem piłkarze Juny wiedzieli, że nie będzie to łatwy pojedynek. W pierwszej połowie to gospodarze mieli więcej sytuacji wynikających z indywidualnych błędów piłkarzy Juny. W 25 min. R.Jankowski podał na tyle niefrasobliwie przez środek boiska, że piłkę przejął pomocnik Rydzyniaka i natychmiast "wypuścił" kolegę z drużyny na sam na sam, jednak dobrze zachował się bramkarz gości przecinając podanie na 15 metrze. W 35 min. na domiar złego sędzia podyktował rzut karny dla Rydzyniak po rzekomej ręce Szafranka. Jednak Sobierajski popisał się instynktem i wyśmienicie wyczuł zamiary strzelającego broniąc strzał i ratując Junę przed utratą pierwszej bramki. W pierwszej połowie Juna stworzyła tylko jedno zagrożenie, po strzale R.Jankowskiego bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. W drugiej połowie gra toczyła się w środku pola i żaden z zespołów nie miał korzystnej sytuacji na przejęcie prowadzenia. Jednak to Juna straciła pierwsza bramkę w 70 minucie po rzucie rożnym, jeden z graczy Rydzyniaka uderzył głową i umieścił piłkę w siatce. Juna nie złożyła broni i spróbowała odrabiać straty, ale po 5 minutach to Rydzyniak miał kolejną dogodną sytuację, ale tym razem Sobierajski wybronił strzał zmierzający pod poprzeczkę. W 83 minucie w końcu Juna wyrównała. Po rzucie wolnym i wybitej piłce na 20 metr do piłki dopadł Patryk Kwiatek i wyśmienitym strzałem z pierwszej piłki zdobył gola na 1-1. Remis był wynikiem sprawiedliwym choć piłkarze Juny przed meczem mieli apetyt na więcej.

Juna następny mecz zagra u siebie z GKSem Włoszakowice w sobotę 16.06.2014 i jest to ostatni mecz Juny w tym sezonie na własnym boisku!